tr
preloader

Edukacja domowa: dla kogo jest odpowiednia?

Edukacja domowa to najczęściej wybierane, alternatywne rozwiązanie dla klasycznego trybu klasowo-lekcyjnego. Do tej pory decydowały się na nią dzieci, które miały problemy ze skupieniem w trakcie stacjonarnych zajęć potrzebowały indywidualnego wsparcia w nauce, lub była to najlepsza opcja dla opiekunów bardzo uzdolnionych pociech. Obecnie edukację domową online bardzo często wprowadzają rodzice, którzy często podróżują do innych krajów. To elastyczne rozwiązanie umożliwia zachowanie niezmienionego środowiska w dowolnym miejscu na świecie! Na czym więc polega edukacja domowa i jak sprawdza się w praktyce? Kiedy przepisanie dziecka do szkoły internetowej jest najlepszym pomysłem? Wyjaśniamy!
edukacja domowa przy laptopie 1

Jakie są korzyści edukacji domowej za granicą?

Głównym argumentem przemawiającym za zapisaniem dziecka na edukację indywidualny tok nauczania dla każdego ucznia oraz dostępność polskiej edukacji z każdego miejsca na świecie. To rozwiązanie jest bardzo ważne, zwłaszcza kiedy rodzina stale podróżuje. Pomaga to dziecku w zachowaniu i nauce polskich wzorców kulturowych, nawet jeśli znajduje się w innej strefie czasowej oraz kulturowej.

Edukacja domowa za granicą – dla kogo?

Rodzice wysyłający swoje pociechy na naukę zdalną decydują się na to z różnych powodów. Te, które najbardziej za tym przemawiają, związane są przede wszystkim z życiem rodzinnym.
Dzięki odpowiednim udogodnieniom rodziny, których warunki życia zmieniają się w sposób niekontrolowany, mogą dostosowywać czas nauki dziecka do podróży i stref czasowych, w jakich akurat się znajdują. Dzięki temu nawet będąc na innym kontynencie, uczeń może bez problemu poznawać nowe zagadnienia z polskiego systemu edukacji.
Elastyczność warunków nauczania stanowi ważny element w edukowaniu dzieci pochodzących z rodzin wielokulturowych. W ich przypadku tradycyjna szkoła stacjonarna nie będzie w stanie wesprzeć indywidualnego, wielojęzycznego i bardziej rozbudowanego pod względem kultury środowiska.
Dzieci, których nauczanie wymaga specjalistycznego wsparcia, łatwiej odnajdą się w szkole internetowej, gdzie uwaga skupiona jest tylko na nich. Dla rozwoju takich uczniów, indywidualna stymulacja intelektualna jest znacznie ważniejsza.

Kiedy dziecko może rozpocząć naukę w Polskiej Szkole Internetowej?

Projekt został stworzony z myślą o uczniach szkół podstawowych w wieku 7-14 lat. Szkoła Alfa i Omega prowadzi także nabór do szkoły ponadpodstawowej (liceum), dla dzieci starszych, dodatkowo oferuje odpłatne, roczne przygotowanie przedszkolne dla dzieci między 5 a 6 rokiem życia – zerówkę.
Od 7 roku życia nauka w Polskiej Szkole Internetowej jest bezpłatna dla każdego dziecka bez względu na to, czy urodziło się w Polsce, czy nie. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez dziecko, polskiego numeru PESEL.
Program nauczania jest dostosowany do poziomu językowego ucznia. W klasach 1-3 znajomość języka polskiego może być na poziomie podstawowym, natomiast w klasach 4-8 już na poziomie komunikatywnym. Gdyby zaistniała taka potrzeba, rodzice mogą zapisać dziecko do klasy odpowiadającej niższemu poziomowi języka, niż jest to wymagane.
kredki i notes 2

Do kogo jest więc skierowana edukacja domowa?

To najlepsze i szeroko dostępne rozwiązanie dla rodzin często wyjeżdżających poza granice Polski, którym zależy na zachowaniu powiązania kulturowego dzieci z ich krajem. Nieważne, czy na statku, w samolocie, czy na innym kontynencie – Polska Szkoła Internetowa jest dostępna w każdym miejscu na Ziemi.
Jeżeli planujesz częste wyjazdy za granicę i chcesz, żeby Twoje dziecko wciąż uczyło się według polskiego systemu edukacji, skontaktuj się z nami! Przeprowadzimy Cię przez cały proces rekrutacji – już niedługo Twoja pociecha będzie mogła cieszyć się naszymi darmowymi materiałami!
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner